Svatý Mikuláš neminul ani Diecézní charitu v Litoměřicích

Mikuláš 2010Stejně jako každým rokem i letos navštívil sv. Mikuláš spoustu domácností, aby potěšil a obdaroval nejen malé děti. Letos však poprvé zavítal i na Diecézní charitu v Litoměřicích a překvapil tak nejednoho zaměstnance.

Tradice kolem Mikulášovy osoby je velmi výrazná. V předvečer 6. prosince navštěvuje – často v doprovodu anděla a čerta děti a obdarovává je nebo je kárá pro jejich nezpůsoby. Mikuláš však nemusí navštěvovat pouze děti………

V pondělí 6.12. v 8:30 se ostatně jako každé pondělí konala na Diecézní charitě v Litoměřicích pracovní porada. Rekapitulace uplynulého týdne, plány na ten následující, nikoho ani nenapadlo, že by něco mohlo být jinak.

Všichni ztichli, když zaslechli cinkání mikulášského zvonku a překvapení ještě vzrostlo, když na pondělní poradu přišel sám pan Mikuláš s čertem. Přestože už uplynulo u většiny zaměstnanců pár let od doby, kdy se ve škole učili básničky pro pana Mikuláše, nenechali se zahanbit a Mikuláš s čertem si vyslechli básničku dokonce rusky. A jak už to u sv. Mikuláše bývá, nezapomněl každého pracovníka Charity za jeho obětavou práci odměnit malým dárečkem.

Tradice sv. Mikuláše je nejen výrazná, ale také krásná, snažme se tedy i nadále ji šířit a udržovat.

Edith Kroupová, DCH Litoměřice