Tříkrálová sbírka pomáhá potřebným

Děti v AD JonášČESKÁ LÍPA – Tříkrálová sbírka oslovuje lidi s dobrým srdcem. Zda občané přispějí nebo nepřispějí do pokladniček koledníků, je pouze na jejich svobodném rozhodnutí. Svým příspěvkem do sbírky pomáhají mnoha lidem, kteří se ocitli v nouzi, a to jak u nás, tak i v zahraničí.

Dlouholetou tradicí a pevně stanovenými pravidly si sbírka získala respekt po celé republice. Po ukončení sbírky jsou zveřejňovány výše příspěvků a účel, na jaký byly darované peníze použity. Navíc s sebou přináší úžasný pocit sounáležitosti s trpícími a  vyjadřuje solidaritu mezi lidmi navzájem.

Počátkem tohoto roku byli Tři králové se zapečetěnými pokladničkami viděni také v našem městě a jeho okolí, ve kterém sbírku již po osmé organizačně zajišťovala Farní charita Česká Lípa, která si ke spolupráci při koledování přizvala studenty ze ZŠ Dr. M. Tyrše v České Lípě. Také díky nim se podařilo vykoledovat částku 32.335,- korun českých.

Získané peníze velice pomohly projektu Farní charity, konkrétně Azylovému domu Jonáš, který je domovem pro matky s dětmi v tísni a oběti domácího násilí. Konečně se v něm klientky se svými ratolestmi dočkaly nových peřin a polštářů.

„Podařilo se nám je nakoupit ve výhodné slevě, proto jsme si mohli dovolit vybavit pokoje klientek i dalšími potřebnými maličkostmi, jako například skleničkami, hrníčky, příbory, noži a prkénky,“ pochvaluje si vedoucí Azylového domu Hana Denizová. Klientky mají z doplněného vybavení také velikou radost, protože doposud tyto věci každodenní potřeby na mnoha pokojích chyběly.

Nyní je vybavení všech pokojů kompletní. Peřiny a polštáře lze navíc i prát. V Domě, kde se během roku vystřídá kolem sta lidí je to velice důležité. Tuto situaci kladně hodnotí i klientka, která zde zažila období před nákupem věcí: „Je to fajn, máme všechno, co potřebujeme, nemusíme si stále něco půjčovat. Peřiny a polštáře jsou lehké a teplé a je dobře, že se dají prát. Vždyť se tady střídáme“!

Pro někoho je to možná běžná věc, pro nás nesmírná úleva a pomoc. Nezbývá tedy, než znovu poděkovat všem lidem dobré vůle za jejich dobročinnost a těšit se na další potkání se při Tříkrálové sbírce 2009. 

Zdroj/autor: Zdeňka Čermáková, Farní charita Česká Lípa